Ukážky na Lisková sa zabáva
Pravidelne sa snažíme občanom našej dediny prezentovať našu činnosť či vybavenie zboru
Celookresné taktické cvičeni
Náš zbor sa pravidelne zúčastňuje celookresných taktických cvičení
Spilovanie stromov
Našim občanom pomáhame aj so spilovaním stromov. Členovia majú školenie a osvedčenia na prácu s motorovými pílami
Lesný požiar
Náš zbor má už za sebou niekoľko lesných požiarov
Odpratávanie snehu
Taktiež sme nápomocný aj v zimnom období, kedy vieme pomôcť aj s veľkým nánosom snehu na strechách
Darovanie krvi
Nieje nám cudzia ani pomoc druhým aj prostredníctvom darovania krvi
Exkurzia pre škôlkárov
Pravidelne organizujeme pre našich najmenších exkurziu v priestoroch našej zbrojnice
Čistenie hydrantov
Kontrolujeme aj funkčnosť hydrantovej siete v našej obci
Lesný požiar
Lesné požiare sú časovo a fyzicky náročné
Dopravná nehoda
Náš zbor má za sebou už mnoho zásahov pri dopravných nehodách
Brigádová činnosť
Členovia nášho zboru vedia priložiť ruku k dielu ak pri rôznych brigádach
Odovzdanie novej hasičskej techniky
Nášmu zboru bol do užívania odovzdaný nový zásahový automobil a protipovodňový vozík
Jánska vatra
Snažíme sa aj o obnovenie tradícií pálenia Svätojánskej vatry
Ukážka pre základnú školu
Taktiež predvádzame našu činnosť aj pre žiakov základnej školy
Výročná členská schôdza
Pravidelne každý rok zhodnotíme našu činnosť na Výročnej členskej schôdzi

Taktické cvičenie

Dňa 23. 11. 2019 sa v obci Lisková konalo taktické cvičenie na ktoré boli pozvané zbory z celého okresu. Cvičenia sa zúčastnilo 8 zborov a dokopy 38 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí. Cvičenie bolo zamerané na protipovodňovú ochranu a konalo sa už po druhý krát v obci Lisková.

Po úvodnom nástupe a príhovore p. starostu obce Ing. Jozefa Murinu a organizačných pokynoch od veliteľa taktického cvičenia Ing. Michala Mišíka sa všetci presunuli k brehu vodného toku rieky Váh nachádzajúceho sa za areálom obecného športového klubu. Na mieste vykonávania cvičenia domáca jednotka DHZO Lisková najprv všetkých prítomných oboznámila s teoretickým stavaním protipovodňových bariér spolu s názornými ukážkami a následne už veliteľ taktického cvičenia vidal rozkaz aby každý DHZO začal s vytváraním prvej rady protipovodňovej bariéry napájajúcej sa na predchádzajúcu jednotku. Postupným napĺňaním spomínaných bariér sa vytvoril jeden rad bariéry a následne jednotky začali s vytváraním druhého radu bariéry. Po naplnení druhého radu nasledoval ešte tretí rad bariéry, ktorý sa umiestnil na prvé dva rady a vytvorila sa tak pyramída ktorá by v reálnom zásahu chránila pred prívalovou vodou. Úlohou cvičenia bolo nielen zdokonaliť sa v stavaní protipovodňových bariér, ale hlavne precvičiť si vzájomnú spoluprácu medzi jednotlivými dobrovoľnými hasičskými zbormi a taktiež ak komunikáciu prostredníctvom rádiostaníc. Cvičenie poukázalo, že aj zdanlivo rovný terén dokáže ztažiť výstavby bariér a preto bolo potrebné spomínané bariéry podkladať či zaisťovať proti ich prevaleniu.  

Po ukončení cvičenia a zbalení vecných prostriedkov si pre všetkých zúčastnených domáci pripravili malé občerstvenie počas ktorého veliteľ taktického cvičenia podal vyhodnotenie cvičenia do ktorého sa zapojili aj niektorí členovia ostatných zborov.​ 

Fotogaléria

Ako správne volať na tiesňovú linku 112

obrázok zväčšíte kliknutím naň

Please publish modules in offcanvas position.

  • Návštevnosť stránky:
  • Dnes - 34
  • |
  • Posledný týždeň - 318
  • |
  • Spolu - 19069