Ukážky na Lisková sa zabáva
Pravidelne sa snažíme občanom našej dediny prezentovať našu činnosť či vybavenie zboru
Celookresné taktické cvičeni
Náš zbor sa pravidelne zúčastňuje celookresných taktických cvičení
Spilovanie stromov
Našim občanom pomáhame aj so spilovaním stromov. Členovia majú školenie a osvedčenia na prácu s motorovými pílami
Lesný požiar
Náš zbor má už za sebou niekoľko lesných požiarov
Odpratávanie snehu
Taktiež sme nápomocný aj v zimnom období, kedy vieme pomôcť aj s veľkým nánosom snehu na strechách
Darovanie krvi
Nieje nám cudzia ani pomoc druhým aj prostredníctvom darovania krvi
Exkurzia pre škôlkárov
Pravidelne organizujeme pre našich najmenších exkurziu v priestoroch našej zbrojnice
Čistenie hydrantov
Kontrolujeme aj funkčnosť hydrantovej siete v našej obci
Lesný požiar
Lesné požiare sú časovo a fyzicky náročné
Dopravná nehoda
Náš zbor má za sebou už mnoho zásahov pri dopravných nehodách
Brigádová činnosť
Členovia nášho zboru vedia priložiť ruku k dielu ak pri rôznych brigádach
Odovzdanie novej hasičskej techniky
Nášmu zboru bol do užívania odovzdaný nový zásahový automobil a protipovodňový vozík
Jánska vatra
Snažíme sa aj o obnovenie tradícií pálenia Svätojánskej vatry
Ukážka pre základnú školu
Taktiež predvádzame našu činnosť aj pre žiakov základnej školy
Výročná členská schôdza
Pravidelne každý rok zhodnotíme našu činnosť na Výročnej členskej schôdzi

Činnosť DHZ za rok 2017

Niektorí členovia zboru začali aktivitu v roku 2017 spoločenskou udalosťou, a to Hasičským plesom v susednej obci Liptovská Štiavnica.Už po niekoľkýkrát sa nám podarilo v značnom počte zúčastniť sa na tejto milej udalosti.

V tento slávnostný večer, na žiadosť Krajského operačného strediska v Žiline, zasahoval náš zbor aj pri požiari kotolne rodinného domu v obci Lisková. Zásahu sa zúčastnilo 6 členov hasičského zboru, ktorý spolupracovali s HaZZ Ružomberok. Po uhasení a vyvetraní zadymeného priestoru bol tento priestor odovzdaný majiteľovi domu.

4. apríla členovia zboru vykonali výjazd k prevereniu podozrivej žiary v areáli PD Lisková. Po príchode na miesto zistili, že ide len o kontrolované spaľovanie odpadu. Osoba, ktorá vykonávala túto činnosť bola poučená a následne sa členovia vrátili na základňu. 22. v tomto mesiaci sa uskutočnila posledná rozlúčka s bývalým členom hasičského zboru p. Balcom. Počas obradu držali členovia čestnú stráž, a pri poslednej rozlúčke zaznel aj zvuk sirén. 28. v tomto mesiaci sme boli na žiadosť riaditeľky ÚV DPO SR Ružomberok vo večerných hodinách povolaní na pomoc pri povodniach v Demänovskej doline. Zásahu sa zúčastnilo 6 členov s použitím protipovodňového vozíka. Jednotka DHZO Lisková použila 4 ks protipovodňových zábran, ktoré sa napĺňali kalovým čerpadlom. Po vybudovaní protipovodňových zábran jednotka DHZO Lisková pokračovala v napĺňaní vriec s pieskom a ich následnom transporte na potrebné miesto. Zásah trval až do skorých ranných hodín. Na druhý deň 30.4. už tradične naši členovia postavili Máj v centre obce a pomohli tak zachovať túto peknú tradíciu.

Prvý deň v mesiaci Máj v skorých ranných hodinách vykonala jednotka DHZO Lisková výjazd k požiaru domácej chovnej stanice zajacov u p. Bančeja. Náš zbor spolupracoval s jednotkou HaZZ Ružomberok. Po uhasení bol objekt odovzdaný majiteľovi. V mesiaci Dňa 7.5. sa naši členovia zúčastnili netradičnej hasičskej súťaže s prevýšením v Čutkovskej doline. Na druhý deň sa v zbore konalo školenie zamerané na obsluhu rádiostaníc a prácu s protipovodňovými bariérami. Prvú časť školenia tvorili teoretické prednášky, ktoré vykonal veliteľ zboru a následne na to sa vykonali aj praktické cvičenia, či už v komunikácii s rádiostanicami, ale aj so stavbou protipovodňových bariér. Týždeň na to sa uskutočnilo ďalšie školenie na obsluhu rádiostaníc pre tých členov, ktorí sa prvého nezúčastnili. Posledný deň v mesiaci už tradične naši členovia spílili máj.

V prvú nedeľu mesiaca jún sa naši členovia zúčastnili celookresnej Územnej súťaže, kde dosiahli konečné 14 miesto z 30-tich zúčastnených mužských družstiev. Deň na to sme boli požiadaný občanom Liskovej o pomoc pri vyčistení studne. Za pomoci čerpadla sme niekoľkokrát prečistili studňu.  7. júna sme sa opäť zúčastnili na hasičskej súťaži v Kalamenoch, kde sme obsadili 7 miesto. V poobedných hodinách tohto dňa sme postavili hasičský stan pre Červený kríž pri príležitosti konania MDD. Nakoľko radi spolupracujeme so ZŠ Lisková, pomohli sme 20. júna pri natieraní oceľových konštrukcií v areáli ZŠ Lisková. 24. jún sa niesol v znamení Jánskej vatry. Od skorého rána naši členovia stavali Jánsku vatru v priestoroch pod vodojemom nad Liskovou. V poobedných hodinách členovia pripravili pre divákov chlebík s masťou a cibuľkou a taktiež nechýbalo ani niečo na zapitie. Medzi prítomných divákov dvaja naši členovia v krojoch roznášali spomenuté občerstvenie. Pre deti bol pripravený čajík. Vatru slávnostne zapálil veliteľ zboru vo večerných hodinách.  Posledný deň v tomto mesiaci naši členovia predviedli ukážku pre žiakov materskej školy.

14 . júla sme boli požiadaní ako protipožiarna hliadka o dozor pri pálení vatry zvrchovanosti. Dva dni na to sa v našej obci konala netradičná hasičská súťaž o pohár predsedu DHZ Lisková, ktorú organizoval náš zbor. Súťaže sa zúčastnili aj členovia z ďalekých dolniakov z Klátovej Novej Vsi, a taktiež nás prišli povzbudiť aj naši hasičskí priatelia zo Záhoria z Lakšárskej Novej Vsi. Na tejto súťaži sa nám podarilo obsadiť krásne prvé miesto. 22. júla sa konala už tradičná obecná akcia s názvom Lisková sa zabáva, na ktorej sme predviedli formou ukážky tvorbu peny. 29. júla nastal v našom zbore slávnostný deň, kedy jeden z našich členov vstúpil do zväzku manželského a tejto milej udalosti sa zúčastnili aj naši členovia.

V auguste bolo v našej obci vyhlásené zvýšené riziko vzniku požiaru. Na základe toho naši členovia vykonali požiarnu hliadku v liskovskom urbári, pričom si preverili aj zjazdnosť prístupovej cesty až na Ondrejkovo. Počas tejto hliadky upozorňovali občanov nachádzajúcich sa v lese a na chatách aké sú ich  povinnosti v tomto období, čo sa týka zakladania ohňov.  11. augusta sme boli opäť požiadaní o pomoc pri vyčistení studne občanom Liskovej. Za použitia kalového čerpadla sme studňu niekoľkokrát vyčistili. 28. augusta sme vykonali povinnú ročnú servisnú kontrolu so zásahovým vozidlom.

Aby sa preverila akcieschopnosť nášho zboru, dňa 9. septembra zvolal veliteľ DHZO Lisková cvičný poplach. Cieľom bolo preveriť či zasahujúca jednotka vykoná výjazd v stanovenom čase a počte čo aj splnili.  23. augusta sa náš zbor zúčastnil na hasičskej súťaži v Liptovskej Štiavnici, kde náš zbor obsadil 3. miesto.  Predposledný deň v tomto mesiaci sa traja naši členovia zúčastnili hasičskej konferencie v Martine.

4. októbra sa v našej zbrojnici už po niekoľkýkrát organizovala exkurzia pre škôlkarov, kde sa im predstavila naša činnosť a naša technika. 7. októbra sa konalo celookresné taktické cvičenie zamerané na tvorbu protipovodňových bariér. Tohto cvičenia sa zúčastnili aj 4 naši členovia.

V deň symbolického dátumu 11.11. sa v našom zbore konal deň otvorených dverí pre občanov našej obce. Boli pre nich pripravené varené klobásky a varené vínko. Počas tejto udalosti naši členovia prezentovali našu techniku prítomným návštevníkom. 15. novembra sme boli požiadaní občanom našej obce o pomoc pri prečistení odpadového kanála. Kanál sa podarilo prečistiť s použitím 1500 litrov vody a zásahového čerpadla. 15. novembra sme boli požiadaní o pomoc pri vytiahnutí havarovaného vozidla na cestnú komunikáciu. Výjazdu sa zúčastnilo 6 členov. Nakoľko bolo vozidlo zakliesnené v krovinách bolo potrebné spíliť tieto kroviny. Následne za pomoci lana bolo vozidlo vytiahnuté na cestnú komunikáciu. Počas zásahu členovia usmerňovali dopravu na cestnej komunikácii. 27. novembra vykonali naši členovia výjazd k požiaru kotolne v rodinnom dome č. 250 v katastri obce Lisková. Jednotka spolupracovala s HaZZ Ružomberok. Počas tohto zásahu boli 4 osoby evakuované zo zadymeného priestoru, z toho jedna osoba s dieťaťom bola evakuovaná po rebríku z nadzemného poschodia.

V poslednom mesiaci roku 2017 sa už tradične konala obecná akcia – Adventný večer na námestí v Liskovej, ktorej sa už tradične zúčastnil aj náš zbor. Ponúkali sme vianočný hasičský punč a varenú klobásku. Výťažok z tejto akcia sa členovia rozhodli venovať sociálne slabším občanom z Liskovej.  26. decembra sa obnovila tradícia, keď sa členovia zboru zišli v poobedných hodinách pri športových aktivitách a vo večerných hodinách sa zišli, aby spoločne oslávili vianočné sviatky.

 

 

Ako správne volať na tiesňovú linku 112

obrázok zväčšíte kliknutím naň

Please publish modules in offcanvas position.

  • Návštevnosť stránky:
  • Dnes - 8
  • |
  • Posledný týždeň - 292
  • |
  • Spolu - 8130